piątek, 4 marca 2011

"Perły Maghrebu" oraz "Odkrywamy skarby Maroka" czyli aktualności "Africae Deserta Project"

"AFRICAE DESERTA PROJECT" to założone przez nas w listopadzie 2010 roku Stowarzyszenie Współpracy Polsko - Marokańskiej. Poza oczywistą - oczywistością wynikającą z nazwy zajmuje się ono nawiązywaniemi i pogłębianiem kontaktów polsko - marokańskich, promowaniem kultury berberyjskiej i nomadzkiej, ochroną dóbr kultury oraz środowiska naturalnego - szczególnie terenów subsaharyjskich oraz kreaowaniem postaw pro-ekologicznych i pomocą najuboższym.


W Polsce dotychczas działania dotyczyły projektów związanych głównie z promowaniem kultury poprzez Warsztaty Kultury Marokańskiej oraz pokazy zdjęć i prelekcje.

Najbliższe spotkania zorganizowane przez Stowarzyszenie "AFRICAE DESERTA PROJECT" to dwa pokazy zdjęć wraz z prelekcjami, które przypadkowo zbiegły się w czasie i ułożyły się w ciąg tematyczny, "otwierając i zamykając", odbywające się w dniach 11-13.03.2011 pokazy finału konkursu o nagrodę podróżniczą KOLOSY 2010.
I tak są to :

w dniu 10.03.2011 o godz. 18.00 w sali kinowej Akwarium Gdyńskiego w ramach spotkań Klubu Podróżników Akwarium Gdyńskiego pokaz pod tytułem:


"PERŁY MAGHREBU - czyli AFRYKA PÓŁNOCNA NIE TYLKO DLA ODWAŻNYCH"W chwili gdy w krajach północnej Afryki aż wrze a jej mieszkańcy myślą jedynie o zmianach my postaramy się przenieść w miejsca, które pozostają nie zmienne od tysięcy lat. Z dala od rewolucji są miejsca i ludzie tak magiczni jak baśnie tysiąca i jednej nocy.
Maghreb to nazwa zachodniej części Afryki Północnej a jej największe perły to Maroko i Tunezja. Chcielibyśmy zabrać Was daleko od ośrodków turystycznych i pokazać wszystko to czego nie widać w folderach.
Wspólnie odwiedzimy górskie oazy i wioskę, której mieszkańcy wciąż mieszkają głęboko pod ziemią. Przejedziemy przez słone jezioro, w którym bez śladu znikały całe karawany. Wejdziemy przez bramy świętego miasta nie dostępnego dla nas jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Wspólnie przemierzymy wąskie uliczki „czerwonego miasta”, odkryjemy największy marokański skarb, staniemy się sąsiadami króla i wraz z nomadami spojrzymy na Algierię z najwyższej wydmy tej części Sahary. 


i drugie spotkanie, które odbędzie się 14.03.2011 o godz. 17 w ramach Gdyńskiego Klubu Podróżnika OM PTTK i cyklu "Moje Podróże..." i zatytułowane będzie: 


"ODKRYWAMY SKARBY MAROKA" - gdzie podczas spotkania wspólnie odbędziemy niesamowitą podróż po południowym Maroku, przeniesiemy się w świat egzotycznych zapachów, wirujących dźwięków, nasyconych kolorów i orientalnych smaków. Z nami zanurzycie się w uliczkach starej mediny Marakeszu, przejedziecie przez zaśnieżone góry Atlas, zawitacie w namiocie Nomadów  spojrzycie na Saharę ze szczytu najwyższej wydmy Ergu Chigaga i zanurzycie stopy w wodach oceanu. Spotkacie niestrudzone "okręty pustyni" i włochate kozy na drzewach arganii. Poznacie czym jest "złoto Maroka", czemu 5 to magiczna liczba i gdzie skrywa się raj na ziemi. O spotkaniu można przeczytać w Gdyńskim Ratuszu 
Miejsce spotkania: siedziba Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ul. 3 Maja 27/31 (w sali Morskiej)


WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...